#Звіти_наживо: новий формат діалогу з владою на Закарпатті

zvity_post

У всіх філіях Суспільного відбувся перший ефір #Звітів_наживо.  23 березня міський голова Ужгорода Богдан Андріїв у теле- та радіоефірі «Тиси-1» відповідав на запитання експертів, журналістів та мешканців.

Програму готувала команда суспільно-політичного напрямку Суспільного. Згідно з концепцією проекту, представник влади на початку програми має кілька хвилин на представлення. Опісля – гостю задають запитання ведучий, експерти у студії та глядачі. Щоб долучитися до розмови, мешканцям треба було сформулювати запитання у соцмережах з хештегом #Запитай_Андріїва або зателефонувати у студію прямого ефіру.

Перший блок програми стосувався ремонту доріг в Ужгороді: чому деякі з них тривають занадто довго, інші – виконані неякісно. Богдан Андріїв сказав, що знає про незадоволеність громади якістю доріг та роботою громадського транспорту, та погодився, що «працювати ще є над чим». Зокрема, площу Георгія Кірпи, де розпочали ремонтні роботи ще минулого року, продовжать лагодити. Як поінформував мер, затримки були через дефіцит матеріалів. «Гроші на ремонт цієї площі виділені у повному обсязі. Як тільки буде «плюсова» температура, одразу після Пасхальних свят, компанія-підрядник, яка займається цими ремонтними роботами, їх продовжить», – розповів міський голова.

Окрім цього, стало відомо, що Ужгородська мерія вже оприлюднила остаточний проект реконструкції площі Петефі. В ефірі #Звітів_наживо його продемонстрували. На площі облаштують нове покриття, а ще – велопарковку та фонтан на місці клумби, яка там є зараз.

Під час програми Богдан Андріїв також пообіцяв, що впродовж прийдешніх кількох місяців запрацюють платні паркінги в місті. А на запитання глядачів про контроль міськради над будівництвом у центральній частині Ужгорода Богдан Андріїв відповів, що цим займається міський відділ Держархбудконтролю. «У минулому  році від недобросовісних забудовників надійшло декілька мільйонів штрафів за порушення», – повідомив Богдан Андріїв.

Глядачі також телефонували із запитаннями про прибирання прибережних територій річки, а також про те, коли у місті побільшає садочків та шкіл. Третя частина програми була присвячена благоустрою та озелененню Ужгорода.

З позитивних досягнень за 2017 рік Богдан Андріїв назвав початок роботи з рекультивації на полігоні твердих побутових відходів, збереження паркових зон у власності громади та надання земельних ділянок учасникам бойових дій, створення комунального транспортного підприємства та домовленість про закупівлю нових автобусів для Ужгорода, облаштування сучасних зупинок «Smart City», облаштування енергоощадного освітлення в місті.

«Ми започаткували новий формат спілкування з владою – коли є конкретні запитання громади і конкретні відповіді них від посадовців, – розповідає продюсер закарпатської філії Суспільного Євген Тичина. – #Звіти_наживо – це територія з новими «правилами гри» для влади. Ми говоримо не лише про досягнення посадовців, а й про проблеми, які потрібно вирішити. І в прямому ефірі маємо змогу одразу побачити – де є результати, а де їх немає. Дякуємо усім глядачам, хто був активним та долучався до розмови з міським головою. Відтепер такі звіти будуть регулярними в ефірі Суспільного і громада повинна звикати до них».

Переглянути відео прямого ефіру програми #Звіти_наживо на телеканалі «Тиса – 1» можна тут: https://www.facebook.com/216663682405061/videos/221331631938266/.

Нагадаємо,  #Звіти_наживо — це всеукраїнський проект команди UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ та громадського руху ЧЕСНО.  У кожній області влада звітує у прямому ефірі регіональних телеканалів НСТУ. Формат програми – 52-хвилинне інтерактивне інтерв’ю. Теми програми змінюватимуться щомісяця, проте будуть однакові для всіх регіонів.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  

Схожі записи

Залишити коментар