Про майбутнє Закарпатських замків йшлося у #Звітах_наживо на “Тисі-1”

zvit

Цієї п’ятниці, 20 квітня, о 19:20 у прямому ефірі Закарпатської філії Суспільного, що мовить під логотипом «Тиса-1», прозвітувала Оксана Бабунич,  директорка департаменту культури Закарпатської ОДА.

У всіх філіях Суспільного відбувся другий ефір #Звітів_наживо.  Програму готувала команда суспільно-політичного напряму спільно з Громадським рухом ЧЕСНО. Згідно з концепцією проекту, представник влади на початку програми має кілька хвилин на представлення. Опісля – гостю задають запитання ведучий, експерти та глядачі. Щоб долучитися до розмови мешканцям треба було сформулювати запитання у соцмережах з хештегом #Запитай_Бабунич або зателефонувати у студію прямого ефіру.

Значна частина запитань до очільниці департаменту культури стосувалася замків Закарпаття та їхніх суб’єктів власності. Оксана Бабунич відзначила, що невирішеним питання власності залишається щодо замку в с. Невицьке, Ужгородського району, Виноградівського та Хустського замків.  «У державній власності, насправді, перебувають лічені об’єкти пам’яток архітектури Закарпаття. Дуже часто стається так, що право власності нічим не зафіксовано. Щодо Виноградівського та Хустського замку, то я не бачила свідоцтва про право власності, свідоцтва або акту про право довготривалого користування. Така ж проблема і з Невицьким замком», – пояснила Оксана Бабунич.

Заяву голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля щодо повернення Мукачівського замку з комунальної в державну власність Оксана Бабунич відмовилась коментувати. На запитання, як вважає вона сама, директорка департаменту культури відповіла: «Потрібно повертати чи ні – нехай вирішує власник або суд». Водночас очільниця зауважила, що процедура передання замків у приватну власність залишається законодавчо не врегульованою.

Оксана Бабунич наголосила на тому, що консультативна рада при обласному департаменті культури – дорадчий орган, а його рішення мають, здебільшого, рекомендаційний характер. Проте рада все ж має важелі впливу на притягнення до відповідальності порушників архітектурних норм.  «Треба зафіксувати акт порушення, на основі нього звернутися до суду. Тільки після рішення суду може стягуватися штраф із власника. На жаль, це довготривала процедура», сказала Оксана Бабунич.

Також під час «Звітів.Наживо» ведучий запитав очільницю департаменту культури про конфлікт в с.Ужок. Сакральна споруда села внесена до списку ЮНЕСКО, проте місцеві жителі не допускають до храму туристів. Церква залишається об’єктом власності громади, тому Оксана Бабунич пропонує провести на місці інформаційно-роз`яснювальні роботи. «Мешканці переживають, що ЮНЕСКО відбере у них церкву та облаштує там музей, тому вважаю, що потрібно розмовляти з людьми і пояснювати», – пояснила свою позицію директорка.  

Серед нових проектів департаменту, Оксана Бабунич назвала передачу “Лемківської садиби” Закарпатському музею народної архітектури та побуту, а також виокремлення Заслуженого академічного Закарпатського народного хору як структурної одиниці у системі культурних закладів краю.

З позитивних досягнень роботи обласного департаменту, Оксана Бабунич назвала відновлення роботи Закарпатського обласного театру драми та комедії. Раніше театр переселяли із Мукачева до Хуста — в колишнє приміщення районного будинку культури. За кошти Державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету в цій будівлі провели капітальний ремонт. 17 лютого театрали зіграли першу виставу, після перерви, вже в м. Хуст.

Як і раніше, за словами Оксани Бабунич, в пріоритетах роботи департаменту культури Закарпатської ОДА залишається охорона культурної спадщини регіону та підтримка розвитку культури закарпатського краю.

«У «Звітах. Наживо» одразу бачимо проблемні «ділянки» тієї чи іншої галузі, – розповідає продюсер Закарпатської філії Суспільного Євген Тичина. – Їх легко виявити, бо ставимо профільним  чиновникам запитання, які вимагають чіткої та конкретної відповіді. Дякуємо усім глядачам, хто був активним та долучався до розмови з Оксаною Бабунич».

Переглянути відео прямого ефіру програми #Звіти_наживо на телеканалі «Тиса – 1» можна тут: https://www.youtube.com/watch?v=Hz5lrr5rzUI

Нагадаємо,  #Звіти_наживо — це всеукраїнський проект команди UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ та громадського руху ЧЕСНО.  У кожній області влада звітує у прямому ефірі регіональних телеканалів НСТУ. Формат програми – 52-хвилинне інтерактивне інтерв’ю. Теми програми змінюватимуться щомісяця, проте будуть однакові для всіх регіонів.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  

Схожі записи

Залишити коментар