#Звіти_наживо про ОТГ: ремонти доріг та шкіл, екопоселення у Родниковій Гуті та водовідведення у Циганівцях

37716340_1840231509390383_5492344619813306368_n

20 липня у філіях Суспільного відбулися #Звіти_наживо. Цього місяця темою програми стала децентралізація та життя об’єднаних територіальних громад.

37716340_1840231509390383_5492344619813306368_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Традиційно, програму готує суспільно-політичний напрям Закарпатської філії Суспільного. Посадовці протягом 52 хвилин прямого ефіру на телеканалі ”Тиса-1” і радіо “Тиса FM” відповідають на запитання журналістів, експертів та мешканців.  

Телеглядачі та радіослухачі могли долучитися, сформулювавши своє запитання до посадовця в пост чи коментар у мережі Facebook з хештегом #Запитай_голів_ОТГ. Зробити це можна було і телефоном в прямому ефірі.

”Згідно з правилами програми, гості-посадовці спершу мають 5 хвилин на представлення, опісля — по 3 хвилини відповідей на кожне запитання”,ведуча програми Ольга Блонська коротко озвучила правила програми.

Першим гостем у студії #Звітів_наживо став голова Полянської ОТГ Іван Дрогобецький.

До складу громади входять с. Поляна, с. Уклин, с. Плоске, с. Оленьово, с. Павлово, с. Плоский Потік, с. Яківське, с. Родниківка, с. Родникова Гута.

Голова Полянської об’єднаної територіальної громади заявив, що в ОТГ вдалося відремонтувати усі дороги. Їх на території громади — майже 60 км. “Ми відремонтували 100% доріг з асфальтовим покриттям, проклали 5 км нових автошляхів. Також ми зробили поточний ремонт 5-ти кілометрів доріг обласного підпорядкування, бо там проживають наші громадяни”, — розповів Іван Дрогобецький.

Голова ОТГ повідомив, що триває пошук нових можливостей для розвитку громади. Зокрема, серед перспективних проектів — побудова індустріального парку в с. Родникова Гута площею 31 гектар. “На висоті 1100 м над рівнем моря заплановане будівництво фабрики з виготовлення харчових біодобавок, а також теплиць. Це буде екопоселення, де абсолютно не використовуватиметься електроенергія”,розповів Іван Дрогобецький.Щодо цього проекту три університети – Ужгородськой, Дебреценський та Кошицькийпідписали Меморандум про співпрацю”.

Окрім цього, стало відомо, що побудовою екопоселення зацікавилися науковці з Пекіну (Китай). Як поінформував голова ОТГ, в жовтні цього року з ними будуть оформлені документальні домовленості про співпрацю. Опісля цього — розпочнеться активна фаза робіт з проектування.

Іван Дрогобецький розповів у #Звітах_наживо про найближчі плани у роботі громади. “Вже наступного року для зручності наших мешканців в селі Поляна зведемо сучасний Центр надання адміністративних послуг”, — анонсував голова ОТГ.  Окрім цього, в Полянській об’єднаній територіальній громаді хочуть і надалі розвивати туризм. Зокрема, невдовзі відкриють там новий туристичний маршрут Поляна — Родникова Гута.

У другій половині програми звітував голова Баранинської ОТГ Юрій Марусяк.

Баранинська об’єднана територіальна громада створена однією з останніх на Закарпатті та об’єднує мешканців с.Баранинці, с.Барвінок, с. Довге Поле, с. Підгорб, с. Великі Лази, с. Циганівці, с. Холмець, с. Ярок, с. Стрипа.

Однією з найгостріших потреб  Баранинської громади залишається проведення водопроводів та водовідведення. Юрій Марусяк запевняє, що ця проблема вирішується. “Зараз тривають роботи у с. Барвінок. Також подано проект на експертизу проведення водопроводу та водовідведення с. Циганівці, який загалом коштуватиме 20 мільйонів гривень. Окрім цього, подаємо на тендер пропозицію капітального ремонту системи водопостачання у с. Підгорб”, — повідомив Юрій Марусяк.

За трохи більше ніж півроку існування Баранинської ОТГ одним із важливих досягнень громади Юрій Марусяк називає ремонт у навчальних закладах. Розпочато капітальні роботи у школі с. Ярок та с. Холмець. На чергі — школа в с. Великі Лази. “За словами директора школи у с. Великі Лази, навчальний заклад не лагодивлася з часу здачі в експлуатацію у 1983 році”, — розповів голова.

Ще одне досягнення громади, на думку Юрія Марусяка, — ремонт вуличного освітлення в с. Ярок та Холмці. “Зараз починаємо такі роботи й у селі Стрипа,додав голова ОТГ.

Також Юрій Марусяк пообіцяв розпочати капітальний ремонт дороги Ужгород — Ярок вже наступного року. Роботи триватимуть до 2022-го і їхня вартість — 27 мільйонів.

Повне відео #Звітів_наживо дивіться тут: https://www.youtube.com/watch?v=4J44dmRcjNk

Нагадаємо,  #Звіти_наживо — це всеукраїнський проект команди UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ та громадського руху «ЧЕСНО».  У кожній області влада звітує у прямому ефірі регіональних телеканалів НСТУ. Формат програми – 52-хвилинне інтерактивне інтерв’ю. Теми програми змінюватимуться щомісяця, проте будуть однакові для всіх регіонів:

  • серпень — реформа освіти,
  • вересень — медична реформа,
  • жовтень — початок опалювального сезону,
  • листопад — бюджети міст,
  • грудень — звіти чиновників за 2018 рік.
Поділитися:
  •  
  •  
  •  

Схожі записи

Залишити коментар