“Це початок реальної конкурентної боротьби”, — Василь Решетар про медреформу у #Звітах_наживо

“Це початок реальної конкурентної боротьби”, — Василь Решетар про медреформу у #Звітах_наживо

“Це початок реальної конкурентної боротьби”,Василь Решетар про медреформу у #Звітах_наживо

21 вересня у всіх регіонах України в прямому ефірі відбулися #Звіти_наживо. Цього місяця темою програми на телеканалі “Тиса-1” та радіо “Тиса FM” була медична реформа в регіоні.

 

Спершу команда суспільно-політичного напряму готувалася до програми про медичну реформу на Закарпатті загалом. Проте посадовець, який має повноваження звітувати про це, занедужав напередодні прямого ефіру #Звітів_наживо. Тому тему звузили до масштабів ситуації у м. Ужгород. У студію запросили Василя Решетара, начальника відділу охорони здоров’я міста.

Згідно з регламентом програми, спершу посадовець, що звітує, має 5 хвилин на представлення результатів роботи своєї команди. Опісля — до 3-ох хвилин на відповіді на запитання ведучої, глядачів та експертів у студії.

 

Найперше, Василь Решетар розтлумачив суть медичної реформи.  “Це є початок реальної конкурентної боротьби. Будуть розвиватися і процвітати ті медзаклади, яких оберуть для себе пацієнти. Ті, яких не оберуть, будуть змушені скорочуватися. А декотрі, і це потрібно реально розуміти,можливо, навіть припинять своє існування”, зазначив Василь Решетар. І уточнив: Одним із основних своїх завдань я вбачаю підготовку м. Ужгород саме до цієї конкурентної боротьби”.

 

Єдиний Ужгородський центр первинної медико-санітарної допомоги, як зазначив Василь Решетар,  “підійшов серйозно до умов підписання договорів”. Саме тому цей процес для нього так відтермінувався. “11 жовтня буде прийняте рішення на сесії Ужгородської міської ради щодо переведення Ужгородський центр первинної медико-санітарної допомоги як неприбуткове підприємство. Після чого протягом декількох днів буде підписана угода з Національною службою охорони здоров’я, що не вплине на фінансування.  Фінансування по капітаційних ставках буде з 1 січня 2019-го року”,Василь Решетар, начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради .

 

Також Василь Решетар розповів про те, скільки коштів піде на ліки. “З бюджету Ужгорода виділено 13,5 млн грн на медикаменти в цьому році. До кінця року ще 3 млн виділять“,повідомив начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради.

 

У програмі також навели статистичні дані, зібрані з усієї Закарпатської області. За інформацією ОДА, станом на 18 вересня 2018 року 36 закладів, структурних підрозділів первинноїх медичної допомоги, та 673 лікарі зареєструвалися у електронній системі E-Health. Декларації з ними підписало 32, 2% від загальної кількості усіх жителів області. Доступ до мережі інтернет має 48% закладів охорони здоров’я Закарпаття, у сільській місцевості – 29%. Забезпечення закладів первинної медичної допомоги автотранспортом – 34, 6%. Загалом, оснащеність медзакладів ПМСД – 28%”

 

Повне відео програми #Звіти_наживо про медичну реформу в Ужгороді тут.

 

Нагадаємо,  #Звіти_наживо — це всеукраїнський проект команди UA: СУСПІЛЬНЕ МОВЛЕННЯ та громадського руху «ЧЕСНО».  У кожній області влада звітує у прямому ефірі регіональних телеканалів НСТУ. Формат програми — 52-хвилинне інтерактивне інтерв’ю. Теми програми змінюватимуться щомісяця, проте будуть однакові для всіх регіонів.

 

Наступні #Звіти_наживо стосуватимуться:

  • у жовтні — про початок опалювального сезону,
  • у листопаді  — про бюджети міст,
  • у грудні — звіти чиновників за 2018 рік.

 

Поділитися:
  •  
  •  
  •  

Схожі записи

Залишити коментар